מה ההבדל בין קרם יום לקרם לילה והאם יש צורך בשניהם?


האם את מעדיפה להשתמש בקרם אחד ליום וללילה? האם את משתמשת בקרם לחות בהתאם לצורך? או שאולי שגרת הטיפוח שלך כוללת שימוש בארסנל שלם של קרמים, סרומים ושאר מוצרי טיפוח מגוונים? לא משנה לאיזה "זן" את משתייכת, יש סיכוי טוב ששאלת את עצמך לא אחת: האם באמת אני צריכה לעשות שימוש בקרם יום ובקרם לילה? מה ההבדל ביניהם ולמה כל אחד מהם תורם? ובכן, בדיוק לשם כך אנחנו כאן! הנה כל מה שאת צריכה לדעת על קרם יום וקרם לילה.

קרם יום - המשימה: הגנה וסינון קרינה

לאורך היום, עור הפנים שלנו חשוף לזיהומים שונים, קרני UV מהשמש ושלל רדיקלים חופשיים. המשימה של קרם המיועד לשימוש ביום הוא להגן על העור מפניהם ולסנן אותם, לבל יפגעו בעור העדין שבפנים. לכן, לרוב קרם יום יכיל מקדם הגנה לסינון קרני השמש, נוגדי חומצה למאבק ברדיקלים חופשיים ומרכיבים שונים כמו קפאין כדי לסייע לעור להיראות גמיש, קורן ומוצק.

כשמדובר בקוסמטיקה טבעית, את יכולה להיות בטוחה שקרם היום שתבחרי מבוסס על חומרים טבעיים, קלילים מאוד וכאלה שלא מכבידים על עור הפנים ולא חוסמים את הנקבוביות.

קרם לילה - המשימה: לעבוד כשאנחנו ישנים

כשאנחנו ישנים, גם אם אנחנו לא חשים בכך, הגוף שלנו עובד. המערכות מתחדשות, הנפש רגועה יותר - וגם העור שלנו נכנס לפעולה ומתחדש. מריחת קרם לילה לפני שהולכים לישון מסייעת להתחדשות הזו להיות יעילה הרבה יותר. בזמן שאנחנו ישנים, החומרים הפעילים בקרם מסייעים לעור להתחדש, להחלים ולספוג לחות עוצמתית במיוחד. נוסף על כך, לרוב קרם לילה יכיל גם חומרים המסייעים לאנטי אייג'ינג, כך שבבוקר, כשהקרם נספג באופן מוחלט, העור שלנו בריא, קורן וזוהר הרבה יותר (למרות שהוא עבד קשה בלילה 😊).

האם כדאי להשתמש בשני הקרמים?

אם הגעת עד לכאן, את וודאי כבר מבינה את ההבדל המהותי שיש בין קרם לבין קרם לילה. לכל אחד מהם יש שימוש שונה ומטרה ייחודית - אך לא יקרה דבר, כמובן, אם תעשי שימוש בקרם הלילה ביום ולהיפך. בסופו של דבר, ההחלטה האם להשתמש בשני קרמים היא בחירה אישית הנגזרת מסוג העור, סגנון חיים, רמת המחויבות שלך וכמובן - עד כמה את רוצה שהעור שלך יהיה זוהר ובריא.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.