בחנו את עצמכם: מדוע אתם סובלים מנשירה?


בשורה התחתונה:

  • נשים וגברים רבים סובלים מנשירת שיער. חלקם יחוו זאת באופן קל, ואחרים יגיעו עד כדי התקרחות ונשירה מסיבית

  • לנשירת שיער יש מגוון גורמים, ביניהם גורמים תורשתיים, היריון ולידה, תזונה לקויה וכן מחסור בוויטמינים ומינרלים

  • נטילת תוספי תזונה ייעודיים יסייעו לחיזוק שורש השערה, עצירת הנשירה וכן יעזרו לחיזוק העור והשיניים

ושוב זה קורה: אתם קמים בבוקר, מתמתחים, מתכוננים לקבל את היום החדש בשמחה – ומגלים שעל הכרית שלכם יש "מזכרות" שנשרו בלילה מהשיער שלכם. אם גם אתם סובלים מנשירת שיער, דעו כי מעבר לתסכול הנקודתי והאסתטי שהדבר גורם, התופעה הזו עלולה להצביע גם על חוסרים שונים בגוף שבאים לידי ביטוי בנשירת שיער. לפיכך, אנחנו מזמינים אתכם לבחון את עצמכם: מדוע אתם סובלים מנשירת שיער? הנה שלושה גורמים מרכזיים שיסייעו לכם להבין, לאבחן ולבסוף – לטפל.

תזונה לקויה

תזונה מאוזנת ובריאה מבוססת על כל אבות המזון: פחמימות, חלבונים, ויטמינים, מינרלים ושומנים. הצריכה המאוזנת של כל אבות המזון לא חשובה רק לגדילה, לבריאות הגוף או בתקופות דיאטה ושמירה – היא חשובה תמיד, גם לשיער שלנו. ברגע שאנו מוותרים, למשל, על צריכת ירקות או לא משלבים מספיק מינרלים בתפריט היומיומי שלנו, הגוף לא מקבל את צרכיו המלאים והדבר עלול לבוא לידי ביטוי גם בבריאות השיער. שיער דהוי, עייף ושביר הוא תוצאה ישירה, פעמים רבות, של תזונה לקויה ולא מאוזנת. לעומת זאת, ניתן להשיג שיער מבריק וחזק באופן טבעי, רק אם נקפיד על צריכת כל אבות המזון באופן מאוזן וטוב. דיל משתלם, לא?

גנטיקה ותורשה

עולם הגנטיקה הוא עולם מרתק, המעסיק חוקרים מכל רחבי העולם. כיצד מרכיב אחד עובר בתורשה ואחר לא? כיצד פן מסוים באופי או במראה שלנו קשור למי שגידל ויצר אותנו? גם נשירת שיער, או למעשה – התקרחות, עלולה להיות גנטית. אלופציה אנדרוגנית (לא לשבור שיניים), שהיא ההתקרחות הגברית הקלאסית, מקורה ברכיבים גנטיים. את ההתקרחות הזו יכול הגבר לרשת מהאבא או מהאמא, ולעתים היא מתקבלת רק בדילוג של דור. האם זה אומר שאין מה לעשות איתה או איך לשפר את המצב? בהחלט לא. מצד שני, זה אומר שמי שסובל ממנה יצטרך "לעבוד" קשה יותר כדי למנוע את החמרת ההתקרחות.

מחסור בוויטמינים ומינרלים

דיברנו על תזונה מאוזנת כאחד המפתחות לשיער חזק ובריא, אך לעתים יש צורך ב"בוסט" קטן שיסייע לגוף שלנו לעבוד טוב יותר. אם בעבר ניזונו בני האדם מהטבע בלבד וייצרו את המזון שלהם בעצמם, הרי שהעולם המתועש בו אנו חיים גורם לצריכת המזון המאוזנת להיות מאתגרת למדי. גם מזונות שמקורם מהטבע עוברים תהליכי עיבוד שונים (דוגמת ריסוס לירקות ופירות) ולרוב התוצאה היא אחת: אנו לא מקבלים את כל הוויטמינים והמינרלים הדרושים להתפתחות תקינה של הגוף. כאן "באים לעזרת חבר" תוספי התזונה, שהם מיצוי כמעט טהור מהטבע ונרקחים ביעילות לסיוע במצבים שונים. כך למשל, שילוב של תוסף התזונה מסוג "סוויפטלי" בתזונה היומיומית יכול לסייע לבריאות השיער, לחוזק ולברק שלו לאין ערוך. התוסף הייעודי מכיל אבץ (שחסרונו עלול לגרום לנשירת שיער), קולגן (האחראי גם על גמישותו של השיער וגם עוזר לקראטין לפעול טוב יותר), ויטמין C (הנלחם ברדיקלים החופשיים ומשפיע על תפקוד השיער) וכן ביוטין מקבוצת הוויטמינים B (המסייע למראה שיער בריא ללא נשירה, כמו גם להשגת עור גמיש יותר וציפורניים חזקות יותר).


* כל המידע המפורט באתר הינו מידע מקצועי כללי, לצרכי העשרה בלבד. אין המדובר בהמלצה לרכישת מוצר כלשהו ממוצריה של חברת רוזאמיקס Rosamix, או בהצהרה לגבי יעילותם או תכונותיהם. מוצריה של רוזאמיקס Rosamix הם אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כלשהי. ההסתמכות על המידע המפורט להלן היא על אחריות הקורא בלבד ומומלץ להתייעץ עם רופא מוסמך טרם רכישת מוצר כלשהו. 


מוצר זה יכול לעניין אותך

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.