השינוי מתחיל מבפנים: קולגן וחומצה היאלרונית ללא הזרקות


בשורה התחתונה:

  • קולגן הוא חלבון חשוב, שתפקידו בין השאר הוא לדאוג לעור פנים מתוח וגמיש.

  • ככל שחולפות השנים, הגוף מאבד ממאגרי הקולגן והחומצה ההיאלרונית – והעור מאבד את גמישותו הטבעית.

  • צריכת קולגן, חומצה היאלרונית וויטמין C בצורת תוספי תזונה נחשבים ליעילים יותר בהשוואה להזרקות או טיפולים קוסמטיים.


הזרקות בוטוקס הפכו להיות מצרך קוסמטי פופולרי, כמו גם משחות שונות המכילות קולגן, חומצה היאלרונית ומרכיבים נוספים שנועדו לטיפוח העור והחלקתו. אך ככל ש"קולות" ההזרקות והמשחות גוברים – כך, לצידם, צומחת גישה נוספת, בריאה הרבה יותר ויעילה לא פחות – נוטרי קוסמטיקה. בגישה זו, החומרים הקוסמטיים נצרכים שלא באופן חיצוני, אלא באמצעות תוספי תזונה, במזון או במשקה. מה ההבדל בין שתי הגישות? ובכלל – מדוע קולגן וחומצה היאלרונית חשובים לטיפוח העור?

נעים להכיר: קולגן וחומצה היאלרונית

ככל שחולפות השנים, כך העור שלנו מאבד באופן טבעי מחיוניותו. זהו תהליך בלתי נמנע, הכולל גם קמטים המופיעים על פני העור, עור פחות גמיש הנעשה דק ככל שחולף הזמן. לתופעות הללו יש קשר הדוק עם ירידה בייצור הטבעי והשוטף של מרכיבים חיוניים לעור, דוגמת קולגן, חומצה היאלרונית וגם אלסטין.

לקולגן יש תפקיד חשוב בבניית רקמות חיבור בגוף. זהו חלבון נפוץ מאוד, המצוי בגוף האדם בשיעור של 80% ממשקל העור ו-25% מכל החלבונים. כדי להצליח במשימת הגמשת העור, חובר הקולגן לאלסטין ויחד הם יוצאים לאחת ממטרותיהם החשובות: עור מתוח, גמיש וחלק. אך אל המשימה הזו הם לא יוצאים לבד, אלא בלוויית החומצה ההיאלרונית השומרת על רמת הלחות ונפח העור.

בא לעזרת חבר: ויטמין C

הקולגן, האלסטין והחומצה ההיאלרונית מצויים בעיצומה של משימת החייאת העור – אך הם לא יכולים לעשות זאת כמו שצריך אלמלא היה חובר אליהם מרכיב נוסף – ויטמין C. אלמלא היינו צורכים ויטמין זה, קצב ייצור הקולגן היה נפגע משמעותית וגם אחוז הקולגן הקיים בעור היה מאבד מאיכותו.

האם כדאי להזריק?

אין ספק שהזרקות חומרים שונים לעור הם פתרון פופולרי להחלקת העור. נשים גודשות את מכוני הקוסמטיקה השונים, מזריקות חומרי מילוי שונים ומצטיידות גם בקרמים המכילים את המרכיבים הללו – ואכן, מדובר בפתרון יעיל. אך אם נבחן את מידת השפעתן של הזרקות אל מול הגישה הנוטרי קוסמטית הדוגלת בשימוש בחומרים טבעיים באמצעות תוספי תזונה, נגלה שלא רק שהיא לא יורדת באיכותה אלא להיפך – נחשבת ליעילה אף יותר, זאת הודות לעובדת היותה טבעית, כמו גם הודות לעובדה שהחומרים האיכותיים עוברים פחות 'פילטרים' – אלא נכנסים אל הגוף ופועלים את פעולתם החיובית והמחליקה.


* כל המידע המפורט באתר הינו מידע מקצועי כללי, לצרכי העשרה בלבד. אין המדובר בהמלצה לרכישת מוצר כלשהו ממוצריה של חברת רוזאמיקס Rosamix, או בהצהרה לגבי יעילותם או תכונותיהם. מוצריה של רוזאמיקס Rosamix הם אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כלשהי. ההסתמכות על המידע המפורט להלן היא על אחריות הקורא בלבד ומומלץ להתייעץ עם רופא מוסמך טרם רכישת מוצר כלשהו. 

מוצר זה יכול לעניין אותך

מוצר זה יכול לעניין אותך

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.