חזית השחרור הלאומית: איך מטפלים בעצירות?


לא משנה אם את אישה בגיל העמידה, נערה צעירה או אישה בהיריון מתקדם – סביר להניח שלפחות פעם אחת סבלת מעצירות. למרבה הצער, אם את אישה בכל גיל, סביר להניח שתסבלי מעצירות מספר פעמים גדול יותר משכנך הגבר, בוודאי אם את בהיריון. אז איך מקלים על המטרד הלא נעים? כיצד תוכלי להרגיש טוב יותר בטווח הקצר וגם הארוך? הנה כמה טיפים מעולים וטבעיים שיסייעו לך בכך.

  • זרעי פשתן טחונים

מה: זרעי פשתן טחונים מכילים סיבים מעולים המעודדים את פעילות המעי, כמו גם אומגה 3 שמטרתה להרגיע את פעילותה של מערכת העיכול.

איך: הוסיפי כף זרעי פשתן טחונים ליוגורט או לכוס מיץ תפוזים הכוללת את הסיבים הטבעיים של הפרי.

  • שמן זית

מה: שמן זית מגרה את מערכת העיכול ובכך מחליק את מעבר הצואה בקלות יתרה מהמעיים והחוצה. אם תקפידי על שילוב שמן זית באופן קבוע, תוכלי גם למנוע את "התקף" העצירות הבא.

איך: טלי כף שמן זית ללא תוספים, או שלבי אותה עם מיץ לימון.

  • מולסה – מגנזיום 

מה: מגנזיום הוא מינרל חשוב האחראי למגוון תפקידים בגוף האדם – ומסייע גם לשחרור עצירות, על ידי ריכוך הצואה. דרך אחת לצרוך מגנזיום הוא בצורתו הטהורה, למשל על ידי הוספת מגנזיום גופרתי לכוס מים והדרך הנוספת היא על ידי יצירת מולסה.

איך: מולסה היא מיץ סוכר טהור, הנוצר כתוצאה מהרתחה של בישול והרתחה של סוכר. התוצר המרוכז מכיל שפע של ויטמינים ומינרלים, ביניהם מגנזיום, המסייעים לטיפול בעצירות. טלי כפית אחת מהמשקה בתוספת מים חמים.

  • שן הארי

מה: שורש שן הארי מסייע להגברת ההפרשות במערכת העיכול ובכך תורם לפעילות מעיים מוגברת ולסיוע בהעברת הצואה החוצה.

איך: את השורש צורכים כתוסף תזונה

  • קפה

מה: אוהבת קפה? זהו יום המזל שלך! מלבד היותו אחד המשקאות הממכרים והטעימים שיש, הקפאין שיש בקפה משמש כחומר ממריץ טבעי למערכת העיכול.

איך: קפה הבוקר הוא גם הטוב והמועיל ביותר. מלבדו כדאי לצרוך עוד מנת קפה אחת נוספת במהלך היום – ולא להגזים, שכן צריכה מוגברת עלולה לגרום לצואה להתקשות עוד יותר.

הגיע הזמן להרגיש טוב יותר

הרכיבים הטבעיים שהצענו לעיל מסייעים באופן טבעי ומהיר באופן יחסי ליציאת הצואה ולשיפור התחושה, אך לעתים קרובות הדרך הטובה ביותר "להיפטר" מהעצירות אחת ולתמיד היא לערוך שינוי מהותי בתזונה היומיומית, כך שלא רק נטפל בהם כשהם מופיעים, אלא נמנע את חזרתם. אחת הדרכים לעשות זאת היא לשלב את הרכיבים הללו ורבים נוספים בתפריט תזונה ייעודי, או ליטול תוספי תזונה המכילים רכיבים טבעיים, הידועים כמקלים על תופעות של עצירות.


* כל המידע המפורט באתר הינו מידע מקצועי כללי, לצרכי העשרה בלבד. אין המדובר בהמלצה לרכישת מוצר כלשהו ממוצריה של חברת רוזאמיקס Rosamix, או בהצהרה לגבי יעילותם או תכונותיהם. מוצריה של רוזאמיקס Rosamix הם אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כלשהי. ההסתמכות על המידע המפורט להלן היא על אחריות הקורא בלבד ומומלץ להתייעץ עם רופא מוסמך טרם רכישת מוצר כלשהו. 


מוצר זה יכול לעניין אותך

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.