כתום זה הבריא החדש: למה אתם חייבים לשלב כורכום בתפריט שלכם?


בשורה התחתונה:

  • כורכום הוא צמח רב שנתי, המשמש כתבלין ותרופה ביתית, ישירות מהטבע.

  • כורכומין הוא החומר הפעיל בכורכום אותו מפיקים משורש הכורכום. הוא נחשב לחלק הבריא ביותר בכורכום.

  • שילוב של השניים, כורכום וכורכומין, בתזונה היומית, ישפר את איכות חייכם לאין ערוך!

לפי אי אילו שנים, הכורכום נחשב לתרופת סבתא יעילה במיוחד. חלפו השנים והוא פינה את מקומו לתכשירים אנטיביוטיים שונים, אך בשנים האחרונות הוא הופך לטרנד עולה שכבר קשה להתעלם ממנו – ובעצם, מי רוצה? עם שלל תכונות בריאותיות נהדרות, שפע של יתרונות ורכיבים מדהימים מהטבע – הכורכום והכורכומין ניצבים בלב הבמה הבריאותית והטבעית. אז מה ההבדל בין השניים ומדוע אתם חייבים לקחת "ביס" מהכתום -הכתום הזה ולשלב אותו כחלק מהתזונה היומיומית? בואו לגלות!

כורכום, כורכומין ומה שביניהם (הרבה בריאות!)

כורכומין הוא החלק החשוב ביותר בכורכום. למעשה, זהו החומר הפעיל בו – ולכן גם הבריא יותר. בשנים האחרונות תפס הכורכומין את מרכז תשומת הלב הרפואית, עם אלפי מחקרים שביקשו לבחון את מידת התועלת של הכורכומין על המערכת החיסונית ועל בריאות האדם בכלל. צריכה מבוקרת של כורכומין, כך עולה מהמחקרים, משפרת את תפקוד המוח, מחזקת את המערכת החיסונית ומסייעת ללחימה בדלקות, כמו גם קשורה בקשר הדוק להורדת הסיכון למחלות לב. יעילותו כה רבה, שכשמייצרים תוספי תזונה איכותיים כוללים את הכורכומין עם הכורכום וכך ממצים עד למקסימום את יתרונותיו הבריאותיים.

מרכיב אנטי דלקתי עוצמתי במיוחד

לכורכום, ובעיקר לכורכומין, יש סגולות אנטי – חמצוניות גבוהות מאוד שבכוחן לסייע לתפקוד המערכת החיסונית ולהפחתת דלקתיות. מחקרים שונים שנערכו בקרב חולי קרוהן וקוליטיס, הסובלים מדלקתיות במערכת העיגול, מצאו כי נטילת תוספי תזונה של כורכום וכורכומין הפחיתו משמעותית את התסמינים מהם סבלו ולא זו בלבד – אלא גם סייעו להפחית את הדלקות המשניות העלולות להיגרם כתוצאה מהדלקת הראשית ממנה הם סובלים.

הגנה על תפקוד המוח

בהודו, סין ומדינות נוספות במזרח הרחוק נוהגים לשלב קארי כחלק אינטגרלי מהתפריט היומי. בשנת 2004 נערך מחקר בקרב בני ובנות הגיל השלישי המתגוררים באזורים אלו. מעל לאלף אנשים השתתפו במחקר, שבחן את התפקודים הקוגניטיביים שלהם ובדק האם יש קשר בין הממצאים לבין אכילת קארי (שהכורכום הוא מרכיב עיקרי בו). התוצאות היו חד משמעיות: בקרב מי מבין הנבדקים ששילב כורכום בתזונה שלו פעם בחודש נמצאו רמות ריכוז טובות יותר, רמות זיכרון שמורות יותר ותפקודי שפה גבוהים יותר. הסיבה לכך, ככל הנראה, היא נוגדי החמצון המצויים בכורכום, הידועים כמסייעים לפעילות תקינה של המוח.


* כל המידע המפורט באתר הינו מידע מקצועי כללי, לצרכי העשרה בלבד. אין המדובר בהמלצה לרכישת מוצר כלשהו ממוצריה של חברת רוזאמיקס Rosamix, או בהצהרה לגבי יעילותם או תכונותיהם. מוצריה של רוזאמיקס Rosamix הם אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כלשהי. ההסתמכות על המידע המפורט להלן היא על אחריות הקורא בלבד ומומלץ להתייעץ עם רופא מוסמך טרם רכישת מוצר כלשהו. 


מוצר זה יכול לעניין אותך

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.