Cימן שאתה צעיר: כל הסיבות לצריכת ויטמין C


בשורה התחתונה:

  • ויטמין C הוא לא רק תרופה עתיקה ונהדרת להצטננות, יש לו שלל יתרונות נוספים הנוגעים לכל שלבי החיים.

  • על אף שוויטמין C נמצא במזונות רבים, צריכתו בצורת תוסף תזונה מסייעת להשגת המינון המיטבי הדרוש לאדם

  • צריכת ויטמין C בשילוב עם ויטמין D ואבץ באופן קבוע תורמת, בין השאר, למערכת חיסונית חזקה יותר ותפקודי מוח ולב טובים יותר


מיתרי הקול שלכם הפיקו "אפצ'י" קולני מכל הלב? סביר להניח שבעקבותיו ישמעו סביבכם קולות כדוגמת: 'אוי, הצטננת? כדאי לך לשתות מיץ תפוזים סחוט, יש בזה המון ויטמין C'! ואכן, הוויטמין העשיר והנהדר הזה הפך כבר מזמן לשם נרדף לטיפול בהצטננות ושאר תחלואי החורף, שכן הוא מחזק את המערכת החיסונית, זאת לצד שלל יתרונות נוספים. אך האם ידעתם שצריכת ויטמין C באופן קבוע מעולה גם להגנת העור, אנטי אייג'ינג, שמירה על הלב, על העיניים ואפילו במניעת אלרגיות? הנה כל הסיבות לצריכת ויטמין C באופן קבוע.

תעודת זהות וויטמינית

ויטמין C נקרא בעגה המקצועית "חומצה אסקורבית". אך מלבד שמה המאיים מעט, היא מלאה ביתרונות מדהימים בגוף האדם. זוהי תרכובת המתמוססת במים, ובשל כך גוף האדם לא מסוגל לייצרה באופן עצמאי. כן, כן, אפילו לא מיליגרם אחד. אך זה עדיין לא אומר שאי אפשר ליהנות מהיתרונות המדהימים של הוויטמין הזה, נכון? בהחלט! לוויטמין C יש תפקיד חשוב ביצירת החלבון קולגן, אותו החלבון שאחראי על אלסטיות וגמישות העור ומעורב בתפקיד יצירת העצמות והרקמות, כמו גם שמירה  על השיניים. ויטמין C הוא גם נוגד חמצון עוצמתי מאוד הידוע כלוחם הצדק נגד הרדיקלים החופשיים המסתובבים בעולם וגם תורם למערכת החיסונית שלנו. בנוסף, ידוע הוויטמין כמסייע לייצור נוגדנים בגוף וספיגה טובה יותר של סידן, ברזל ואבץ, כמו גם להגנה על כלי הדם, על העיניים ואפילו על הלב. כיוון שהגוף לא מסוגל לייצרו בעצמו, התפקיד שלנו הוא לעזור לו בכך – הן באמצעות צריכת תוספי תזונה והן באמצעות צריכת פירות, ירקות ומזונות המכילים ויטמין C.

הכל התחיל בשנת 1746

רופא מהצי הבריטי גילה אי שם בשנת 1746 כי חיילים שצרכו באופן קבוע ירקות ופירות לא חלו במחלת הצפדינה. כך גילו את סגולותיו של ויטמין C. בקרב אותם החיילים שלא צרכו פירות וירקות טריים, אגב, התגלו בעיות חניכיים, עיוותים בעצמות הגוף ומערכת חיסונית ירודה מאוד.

השילוב המנצח

לא על ויטמין C לבדו יחייה האדם. לצד שלל ויטמינים ומינרלים נוספים שכדאי לצרוך בקביעות – אם דרך המזון ואם באמצעות תוספי תזונה – אנו ממליצים גם על צריכה של ויטמין D ואבץ. לוויטמין D יש תפקיד חשוב בתקינות העצמות, כמו גם בהגנה על הלב, המוח ומערכת הנשימה. האבץ, לצידו, הוא מינרל חשוב המעורב בפעילותן התקינה של לא פחות מאשר 300 אנזימים שונים (!), ביניהן תפקוד נאות של המערכת החיסונית, ריפוי פצעים מהיר וכן יצירת ה-DNA בגוף. בקומפלקס העוצמתי של ROSAMIX (ויטמין C+) תוכלו למצוא את השילוב המנצח לשמירה על בריאותכם, שכן הוא מכיל תמהיל מושלם של ויטמין C, ויטמין D ואבץ גם יחד.


* כל המידע המפורט באתר הינו מידע מקצועי כללי, לצרכי העשרה בלבד. אין המדובר בהמלצה לרכישת מוצר כלשהו ממוצריה של חברת רוזאמיקס Rosamix, או בהצהרה לגבי יעילותם או תכונותיהם. מוצריה של רוזאמיקס Rosamix הם אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כלשהי. ההסתמכות על המידע המפורט להלן היא על אחריות הקורא בלבד ומומלץ להתייעץ עם רופא מוסמך טרם רכישת מוצר כלשהו. 

מוצר זה יכול לעניין אותךהערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.